Královéhradecký kraj
Realizováno za finanční podpory Královéhradeckého kraje.

Program: Podpora sociálního podnikání na území KHK

Název projektu: Dotační management, zpracování a vyřízení žádosti

Číslo žádosti: 23RRDU8-0008

Datum projektu: od 01.12. 2022 do 18.01.2023

 

Projekt se zaměřuje na finanční podporu projektového managementu sociálního podniku Propagační podnik Hradec Králové s.r.o. prostřednictvím projektu zaměstnání OZP (https://1url.cz/hu4FG) a oslovení co nejširší skupiny osob se zdravotním postižením, které mají zájem pracovat, skrze reklamní polep na autobusu městské hromadné dopravy.

Realizací projektu chceme podpořit sociální podnikání, a s tím také nabídnout nové pracovní pozice a oslovit co nejširší skupinu osob s fyzickým postižením (převážně pohybovým), lehkým mentálním postižením i psychickým postižením, kterým pomáháme nalézt trvalé uplatnění na trhu práce, získat novou sebedůvěru a víru, že jsou schopni se sami o sebe postarat a pracovat. Podpoříme tak jejich finanční a společenskou nezávislost.

Ve všech případech se jedná o osoby, které potřebují pracovat v klidnějším nenáročném prostředí, na zkrácený pracovní úvazek, pokud možno blízko svému bydlišti, jsou z větší části samostatné a cestují právě městskou hromadnou dopravou jako 99 % našich současných zaměstnanců.

Dalším pozitivním přínosem pro tyto nové zaměstnance bude jejich trvalá terapeutická podpora, kterou se zaměstnáním získají. Tato podpora bude zaměřena nejen na zvládání jejich pracovních povinností, ale bude mít přesah i do osobního života. V rámci terapie, která bude cíleně zaměřena na jejich individuální potřeby (terapeuti, se kterými dlouhodobě spolupracujeme mají potřebné odborné vzdělání a praxi v péči o handicapované zaměstnance) našim zaměstnancům nabízíme podporu v řešení každodenních problémů a komplikací se zvládáním pracovních povinností a jejich sladěním s osobním životem a potřebami. Ze zkušenosti víme, že tato podpora pozitivně ovlivňuje jejich výkonnost, vytrvalost a spokojenost nejen v pracovním životě.

Celkově lze projekt vnímat ve smyslu jako odpověď na potřeby trhu práce a zároveň jako krok k propagaci zaměstnání skupin ohrožených na trhu práce a k jejich podpoře v pracovním i osobnostním rozvoji, což je v souladu s cíli kladného rozvoje sociálního podniku. Zájem o sociální podnikání a rozšíření pracovních pozic umožňuje zlepšení pozice Propagačního podniku na trhu z pohledu existence zaměstnavatele, který dosahuje kladných ekonomických výsledků v souladu s dodržováním principů sociálního podniku, a přispěje tak k dalšímu rozvoji zájmu společnosti o sociální podnikání.

Blistrovací stroj

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti