Propagační podnik se zapojil do jedinečného projektu „Příležitost pro začátek“ v rámci kterého nás minulý týden navštívili talentovaní studenti Středí školy a Základní školy Sluneční, HostinnéZákladní a Praktické školy ve Dvoře Králové nad Labem.

Nositelem Příležitosti pro začátek je Královéhradecký kraj za podpory hlavních partnerů Centrum investic, rozvoje a inovací a Úřad práce České republiky – krajská pobočka KHK. Hlavním cílem je zvýšit zaměstnatelnost mladých lidí v Královéhradeckém kraji, kteří mají na startu své pracovní kariéry ztížené podmínky vlivem zdravotního stavu či sociálního statutu, prostřednictvím rozvoje základních kompetencí, aktivit zaměřených na získání pracovních návyků a zkušeností a zprostředkování odborné praxe. Projekt se také snaží propojit svět speciálních a praktických středních škol s podniky zaměstnávající osoby se zdravotním postižením, případně s podniky na volném trhu práce a navázat dlouhodobou spolupráci firem z volného i chráněného trhu práce s těmito školami, dětskými domovy či dalšími institucemi. 

Součástí projektu jsou mimo specializované poradenství a motivační programy také tzv. pracovní tréninky, do kterých jsme se minulý týden zapojili. Studenti si u nás vyzkoušeli různé pracovní pozice v reálném a hlavně uzpůsobeném pracovním prostředí našeho podniku, a dozvěděli se důležité informace k chodu a k ukázce naší práce.

V následujících dvou letech projde tímto projektem několik desítek studentů, kteří se připojí k dalším, kteří už tuto příležitost využili a úspěšně se zapojili do pracovní praxe v předchozích projektech Zaměstnaný absolvent a Do praxe bez bariér.

Jsme velice rádi, že můžeme přispět k dobré věci a budovat příležitosti pro mladé a talentované lidi, kteří mají potenciál překonat překážky na cestě k úspěšné pracovní kariéře.

Více informací k projektu naleznete zde: https://1url.cz/kuhzr a https://1url.cz/ouhzw

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti